Google+ sitemap انجام پروژه مهندسی کامپیوتر در زمینه پردازش تصویر

انجام پروژه مهندسی کامپیوتر در زمینه پردازش تصویر

 انجام پروژه مهندسی کامپیوتر در زمینه پردازش تصویر

انجام پروژه دانشجویی پردازش تصویرMAGE PROCESSING

پردازش تصویر یکی از مهمترین مباحث در رشته های مهندسی کامپیوتر به ویژه هوش مصنوعی می باشد. دو مفهوم بینایی ماشین و بهبود تصاویر از زیرشاخه های اصلی  علم پردازش تصویر هستند و نتایج به دست آمده از تکنیک های آن ها امروزه در اکثریت علومی که به نوعی نیازمند متدهای به منظور افزایش اطلاعات مربوط به یک تصویر و قابلیت تعبیر برای انسان هستند، مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال: تشخیص بافت های سرطانی در تصویر رادیولوژی با دقتی که حتی پزشک معالج نیز ممکن است متوجه آن ها نشود یکی از پرکاربردترین زمینه های استفاده از پردازش تصویر می باشد؛ استفاده از تکنیک های پردازش تصویر برای تشخیص پلاک خودرو در سیستم های کنترلی و نظارتی پلیس در جاده ها یکی دیگر از موضوعات بسیار محبوب در بین دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر است. بهبود دقت سیستم های اسکن چهره و کاهش مدت زمانی که این سیستم های برای تشخیص چهره کاربر بدان نیاز دارند نیز یکی دیگر از زمینه های رایج استفاده از پردازش تصویر یا Image PROCESSING در زندگی امروز بشر است.

از جمله موضوعات دیگر در زمینه انجام پروژه های پردازش تصویر می توان به رشته های مروبط به فیزیک، جغرافیا و باستان شناسی اشاره نمود:

در دانش جفرافیا می توان به کمک پردازش تصویر به مطالعه متدهای آلودگی هوا که از تصاویر ماهواره ای و هوایی دریافت می گردد بر اساس مختصات جفرافیایی پرداخت.

در باستان شناسی برای بازیابی تصاویری به کشف شده از پردازش تصویر کمک گرفته می شود.

در دانش فیزیک و به ویژه موضوعات مربوط به پلاسماهای پر انرژی و تصویرهای ریزبینی الکترونی از پردازش تصویر با هدف ارتقای تصاویر  ریزبینی الکترونی استفاده می شود.

به طور کلی می توان موارد استفاده از پردازش تصویر را در مفهوم بهبود تصاویر به معنی بهره گیری از متدهایی نظیر فیلتر پاک کننده و همچنین بالابردن تضاد به منظور افزایش کیفیت متن و بالا بردن قابلیت اطمینان نمایش صحیح در محیط مقصد توصیف نمود.

 

انجام پروژه پردازش تصوير با متلب

 

 

نرم افزار متلب یکی از پرکاربردترین نرم افزاری مورد استفاده در پروژه های پردازش تصویر به حساب می آید، کارشناسان پروژه دات نت آمادگی دارند تا انجام پروژه های پردازش تصویر  را با بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت ارایه نمایند.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

تعمیر موبایل hit tracker